انجمن علوم دامی ایران

پرچم ایران

آرشیو اخبار

صفحه 5 از 7

تاریخ خبر: 1396/05/17

ساعت خبر: 13:30

انجمن علوم دامی ایران با همکاری مرکز اصلاح نژاد دام کشور برگزار میکند: مجموعه کارگاه‌های آموزشی و کاربردی "از تعیین توالی ژنوم تا انتخاب ژنومیک" زمان برگزاری: 1، 2 و 3 شهریورماه جاری مکان: مرکز اصلاح نژاد دام به اطلاع میرساند اسکان به صورت رایگان در محل مهمانسرای مرکز اصلاح نژاد از مورخ 1، 2 و 3 شهریورماه موجود میباشد. لطفا جهت رزرو اسکان بعد از ثبت نام قطعی با ایمیل انجمن ir.animalscience@gmail.com مکاتبه نمایید.


تاریخ خبر: 1396/03/30

ساعت خبر: 10:33

بدین وسیله به اطلاع کلیه پژوهشگران محترم میرساند: سامانه دریافت مقالات "سومین همایش ملی دام و طیور شمال کشور" شروع به کار کرد. جهت ثبت نام در همایش به آدرس زیر مراجعه نمایید: http://saricongress.sanru.ac.ir/fa/ همچنین اعضای محترم انجمن جهت ثبت نام در همایش از تخفیف برخوردار خواهند بود. بدین منظور برای عضویت جدید یا تمدید آن از طریق سایت انجمن اقدام نمایید.


تاریخ خبر: 1396/03/08

ساعت خبر: 10:38


تاریخ خبر: 1396/03/08

ساعت خبر: 10:36


تاریخ خبر: 1396/02/15

ساعت خبر: 14:15

كارشناسان درباره كم بودن سرانه مصرف شیر در كشور ایران هشدار دادند . كارشناسان می گویند، سرانه مصرف شیر در كشور ایران با متوسط استانداردهای جهانی فاصله زیادی دارد و لازم است تلاش بیشتری در این رابطه صورت گیرد . سرانه مصرف شیر در ایران کمتر از نصف استاندارد جهانی و یک سوم کشورهای اروپایی است . به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، در حالی كه كارشناسان متوسط مصرف سرانه شیر را در جهان190 كیلوگرم و برای مردم كشورهای اروپایی به ازای هر نفر در سال 300 تا 450 كیلوگرم برآورد كرده اند، سرانه مصرف شیر در ایران اكنون سالانه حدود 90 كیلوگرم است. البته مصرف شیر در برخی از استان‌ها به ویژه چهارمحال و بختیاری، آذربایجان غربی و شرقی از متوسط کشور بیشتر است. میزان مصرف هر فرد بالغ از سوی سازمان‌های ملی و بین‌المللی، روزانه نیم لیتر شیر مایع، 25 تا 35 گرم پنیر و 200 گرم ماست توصیه شده است. مصرف سرانه شیر و فرآورده‌های آن در کشورهای اروپای غربی 350 تا 500 کیلوگرم در سال در نوسان است. در کشور فرانسه که متعادل‌ترین برنامه غذایی را در ارتباط با بیماری‌های قلبی‌ و مغزی و طول عمر داراست، مصرف سرانه حدود 400 کیلوگرم در سال است. در آمریکا به دلیل مصرف بیش از حد گوشت قرمز، میزان مصرف سرانه شیر کمتر از کشورهای اروپای غربی و حدود 280 کیلوگرم است و با توجه به عوارض مستقیم آن از جمله افزایش بیماری‌های قلبی‌عروقی، سکته مغزی و افسردگی و نیز با اطلاع‌رسانی همه جانبه از طریق رسانه‌های کشور، هم‌اکنون مصرف سرانه آن به بیش از 300 کیلو رسیده است. در برنامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسیدن مصرف سرانه شیر به 160 کیلوگرم پایان برنامه چهارم در نظر گرفته شده بود. با توجه به پیامدهای عدم استفاده از فرآورده‌های لبنی در سلامت افراد ، سرانه پایین مصرف شیر و فرآورده‌های لبنی در کشور ایران باعث شده تا در حوزه سلامت هزینه بالایی جهت رفع پوکی استخوان پرداخته شود. در حالی که پوکی استخوان در دنیا بالای سن75 سال اتفاق می‌افتد این رقم در کشور ایران به زیر 50 سال رسیده یعنی بیش از 25 سال پایین‌تر از کل دنیا که این مسئله باعث نگرانی است. منبع خبر: سایت پزشکان بدون مرز


اول  قبل  3  4  5  6  7  بعد  آخر